"EŞİT MASALLAR” PROJESİ SEKİZ FARKLI ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU.

Eşit bir yarına uyansın çocuklar!

Can Yayınları

24.8.2021 tarihinde yazıldı.

"EŞİT MASALLAR” PROJESİ SEKİZ FARKLI ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU.
Okunma 1786

Can Yayınları ve Odeabank işbirliğiyle gerçekleştirilen ve dünya klasiği masalları eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumlayarak fark yaratmayı amaçlayan “Eşit Masallar” projesi The Stevie Awards, Social Media Awards Turkey, Mixx Awards Europe ve Prida İletişim Ödülleri’nde pek çok farklı kategoride ödül sahibi oldu.

Projede Sindirella, Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel, Kurbağa Prens ve Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalları psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un içerik danışmanlığında, çağdaş Türk edebiyatı yazarları Gamze Arslan, Mevsim Yenice, Murat Gülsoy, Fadime Uslu ve Hikmet Hükümenoğlu tarafından Sindirella’nın Bilmecesi, Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel, Kurbağa Prens ve Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler isimleriyle tekrar kaleme alındı.

Masal kitaplarının illüstrasyonu da Sena Karakaş, Göktuğ Karahan, Cemre Arslan, Mert Tugen ve Sibel Açıkalın Akgün tarafından yapıldı.

Aileler masal kitaplarına ücretsiz olarak tüm Odeabank şubelerinden; dijital ve sesli kitaplara ise odeabank.com.tr üzerinden ulaşabilir.

“Eşit Masallar”ın layık görüldüğü ödüller:

 

Ödül

İlgili Yazılar