Ketum Kahraman

Özgün Adı : El héroe discreto
Çevirmen : Havva Mutlu
Editör : Emrah İmre
Kapak Tasarımı : Utku Lomlu / Lom Creative
Dizi : Çağdaş
Tür : Roman
Sayfa Sayısı : 416
Baskı Bilgileri : 1.Baskı Ağustos 2014 , 2 .Baskı : Ekim 2019
ISBN : 9789750722363
taşra
güneyamerika
peru
haraç
yazgı
eşitsizlik
dostluk
barbarlık
sömürü
adalet

“Bu ülkede küçük de olsa bir uygarlık alanı yaratmak olanaksız,” diye geçirdi aklından. “Barbarlık her şeyi önüne katıp sürüklüyor.” Karamsarlığa kapıldığı zamanlarda yaptığı gibi yine, gençliğinde gidip başka ülkelerde kendine bir yaşam kurmak yerine, burada, Lima denen bu korkunç şehirde kalmaya karar vermekle ne kadar yanlış bir şey yapmış olduğunu düşündü.

 

Peru’da iki şehir ve iki patron. Başkent Lima’da sigortacı Ismael Carrera, taşra güneşinin altında kavrulan Piura’daysa nakliyeci Felícito Yanaqué. 

 

Bir tarafta Felícito’nun, kapısına sıkıştırılan örümcek imzalı haraç mektubuna meydan okumasıyla değişen hayatı. Diğer taraftaysa ikinci baharının zirvesindeki Ismael’in ailevi antikalıkları yüzünden kabağın, sadık dostu ve şirketinin yöneticisi Don Rigoberto’nun başında patlaması. Tam da emeklilik hayalleri kurarken...

 

Mario Vargas Llosa, Don Rigobertonun Not Defterleri, Üvey Anneye Övgü, And Dağlarında Terör ve Palomino Moleroyu Kim Öldürdü romanlarından karakterlerle renklendirdiği, sürükleyiciliğiyle arkası yarınlara taş çıkaran bu kitabında dalaverenin evrenselliğini bolca tebessümle gözler önüne seriyor.

Yazarın Tüm Kitapları