Flores Geceleri

Özgün Adı : Las noches de Flores
Çevirmen : Emrah İmre
Kapak Tasarımı : ACT Creative
Tür : Roman
Sayfa Sayısı : 128
Baskı Bilgileri : 1.Baskı Ağustos 2013 , 1 .Baskı :
ISBN : 9789750718359
“Semtin bu kısmındaki sokaklar oldukça karanlıktı. Sıklıkla bozulan cıvalı ampuller pembemsi bir parıltıdan öte ışık yaymıyorlardı. Bozulmasalar da ağaçların yaprakları üstlerini peçe gibi örttüğünden çukurlarla dolu çatlak kaldırımlara ürkütücü gölgeler düşürüyorlardı. Rosa ile Aldo kaldırımlardaki bu bozuklukları çoktan ezberlemişlerdi, zaten kol kola girip sıklıkla duraksayarak yürüdükleri için yaşıtlarının hayatını karartan düşüşlerden korunuyorlardı. Sokakların her gece biraz daha karanlığa gömüldüğünü fark ediyor ve bunun sebebini merak ediyorlardı.”

Arjantin’deki ekonomik krizin pizza dağıtıcılığı yapmaya ittiği ihtiyar Aldo ve Rosa Peyró çifti her gece Buenos Aires’in Flores semtinin sokaklarını arşınlamaktadır. Çiftin genç bir meslektaşının kaçırılıp öldürülmesiyle sahneye çıkan Başsavcı Zenón Mamaní, gerçekle kurgunun kördüğüm olduğu Flores gecelerinde esrarengiz bir davanın peşine düşer.

Roberto Bolaño’nun "çağdaş İspanyolca edebiyatın en iyi yazarları" arasında gösterdiği César Aira, kalıplara sığmayan, bu kitabında gerçeküstüyle acı gerçekler arasında mekik dokuyor.
Yazarın Tüm Kitapları