Taşların Çığlığı

Özgün Adı : IncAllah: Le Cri des pierres
Çevirmen : Gönül Akgerman
Editör : Alev Özgüner
Kapak Tasarımı : Ayşe Çelem Design
Tür : Roman
Sayfa Sayısı : 376
Baskı Bilgileri : 1.Baskı Kasım 2011 , 1 .Baskı :
ISBN : 9789750713927
Geldiğim yerde, yarın bir gün, insan hıçkırıklarının yerine tasların çığlığı duyulacak.

Gilbert Sinoué’nin Ortadoğu’nun yakın tarihini fon olarak kullandığı ikilinin son kitabı Taşların Çıglığı, Nâsır’ın Mısır’da yönetime el koyduğu 1956 yılıyla, barış yanlısı Yitshak Rabin’in fanatik bir Yahudi tarafından öldürüldüğü 1995 tarihi arasındaki zaman dilimini kapsıyor. Kırk yıllık bu süreçte bir yanda savaşlar, ekonomik bunalımlar, yükselen diktatörlükler ve terör eylemleri, bir yanda da kayıplara, acılara, yoksulluğa rağmen yaşama tutunan, özgürlük mücadelesi veren, barışa, dostluğa ve aşka inanan sıradan insanların sıra dışı yaşamları akıp geçiyor...

Yasemin Kokusu’ndan tanıdığımız Mısırlı Lütfi , Filistinli Şahid, Yahudi Markus ve Iraklı El-Nidal ailelerinin, tarihin akısı içindeki yolculukları devam ediyor. Kuşaktan kuşağa bilinçlenen, mücadele veren, kimi zaman yenik düşen, kimi zaman da dört elle yaşama ve aşka sarılan bu ailelerin bireyleri kendi yollarında giderken, Ortadoğu’daki yangın da sürüyor.

Taşların Çığlığı tarihsel gerçekleri sakınmadan anlatan bir roman. Yazar, tarih sahnesinde başrol oynamış politikacıların siyasetlerini, son bulmayan savaşları ve iktidar mücadelelerini, tek tek bireylerin yaşamlarıyla iç içe, incelikle dokuyarak, destan zenginliğinde bir roman kaleme almış.
Yazarın Tüm Kitapları