KİTAPLARDAHA FAZLA
Sonuç bulunamadı.
Yükleniyor...
KİŞİLERDAHA FAZLA
Sonuç bulunamadı.
Yükleniyor...
YAZILARDAHA FAZLA
Sonuç bulunamadı.
Yükleniyor...
Beta
Seyyah Ressamın Yaşamından Bir Kesit
Özgün Adı: Un episodio en la vida del pintor viajero
Çevirmen: Emrah İmre
Editör: Ekrem Cantürk
Kapak Tasarımı: Utku Lomlu / Lom Creative
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 96
Baskı Bilgileri:
1. Baskı: Şubat 2014
ISBN: 9789750719479

Neredeyse bir hafta boyunca yükseklikten başları dönerek çizim yaptılar. Yolda bin türlü katırcıyla karşılaştılar, Mendozalı ve Şilili katırcılarla ilginç mi ilginç sohbetler ettiler. Papazlara ve Avrupalılara, hatta rehberlerinin kardeşlerine, amcalarına ve kayınbiraderlerine bile rastladılar. Ama yalnızlık duygusu çabucak geri geliyor, uzaklaşan insanların görüntüsü içlerini ilhamla dolduruyordu. 

Alman ressam Johann Moritz Rugendas’ın Güney Amerika seyahatlerini kurguyla gerçek arasındaki meçhul çizgiyi iyice silikleştirerek aktaran Seyyah Ressamın Yaşamından Bir Kesit, sadece yerlilikle yabancılığın ve dostlukla yalnızlığın değil, sanatla bilimin ve yaratıcılıkla yöntemciliğin de kâh çekiştiği kâh cilveleştiği rengârenk bir roman.

Çağdaş Arjantin edebiyatının en çarpıcı ve üretken isimlerinden César Aira bu kez okuyucuyu And Dağları’nın karlı tepelerinden Arjantin’in engin düzlüklerine uzanan bir yolculuğa çıkararak Güney Amerika’nın gizemli zenginliklerini keşfetmeye çağırıyor; karanlığın peçesini kaldıran yıldırımlar gibi ışıltılı ilham perilerini keşfetmeye…

YAZARIN KİTAPLARI

Nasıl Rahibe Oldum

Özgün Adı: Cómo me hice monja
Çevirmen: Emrah İmre
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 104

Flores Geceleri

Özgün Adı: Las noches de Flores
Çevirmen: Emrah İmre
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 128

İLGİLİ İÇERİKLER